Vedomé dýchanie v masážach

Senzuálna masáž patrí pod ten typ masáže, ktorej hlavnou náplňou a poslaním je rozšírenie a správne nasmerovanie toku energií v našom tele. Obľubu si senzuálne masáže získali predovšetkým i kvôli tomu, že súčasťou erotického programu je akési rozšírenie vnímania vlastnej existencie a uvedomia si všetkých reakcií, ktoré v tele prebiehajú. Fyzické telo má byť po správnosti zjednotené s tým astrálnym a medzi človekom a vesmírom má fungovať vyváženosť a absolútna rovnováha. Presne toto všetko je možné pocítiť na vlastnej koži. Stačí len niekoľko klikov a môžete si užívať svoju vysnívanú erotickú masáž, ktorá vás vynesie do samých nebies tej najsladšej eufórie.

žena

Senzuálne masáže v sebe spájajú dotyk, dychové cvičenia a meditačné prvky. Dychové cvičenia sú veľmi užitočným a nenáročným nástrojom k plnému uvedomovaniu si samého seba. Skvelým príkladom je napríklad vedomé dýchanie. Dýchanie je proces, ktorý naše telo vykonáva automaticky bez toho, aby sme ho vnímali. Vedomé dýchanie nám pomáha precítiť vlastné telo a započúvať sa do tlkotu vlastného srdca a ponoriť sa do vlastného sveta. Dychové cvičenia sú nenahraditeľnou časťou známych meditačných športov, akými je napríklad jóga.

žena

Vedomé cvičenie a dychové cvičenia celkovo vás budú čakať na začiatku každej masáže prevádzanej v tantrických masážnych salónoch. Predýchať organizmus a nasať do seba množstvo tak potrebného kyslíka hlbokými nádychmi je niečo, čo naozaj výnimočným spôsobom pomáha k zrelaxovaniu tela, i keď je to tak obyčajný proces. Dôkladná príprava na masáž je jednou tretinou z garancie spokojnosti z tejto masáže. Senzuálne masáže patria pod učenie, ktoré sa nazýva tantrizmus. Tantrici a prívrženci tohto učenia ponúkajú filozofie o živote, pričom niektoré boli prebrané už od existujúcich náboženstiev. Reč je o budhizme a hinduizme.