Čakry a energie

Tantra je označenie pre východné umenie a filozofický smer, ktorý je zároveň náboženstvom. Pochádza z Indie a obľúbené sú tantrické masáže predovšetkým v ázijských štátoch a krajinách. Tantrické učenie prebralo množstvo výrokov a životných právd, pravidiel a rád od budhistického a hinduistického náboženstva, ktoré sú populárnejšie a omnoho rozsiahlejšie v počte prívržencov a nasledovníkov po celom svete. Tantrické masáže sa vyznačujú erotickým charakterom, čo znamená, že atmosféra počas samotného tantrického masážneho programu je podmanivá, vzrušujúca, plná napätia a sexuálnej energie prameniacej z celej rady podmanivých pohybov, dotykov a pohľadov.

smútok

Málokto o tom vie, no tieto masáže sú veľmi účinným afrodiziakom, nakoľko pomáhajú stimulovať zmyslové orgány, čo má za následok intenzívnejšie vnímanie podnetov na okolo. Taktiež sú skvelou prevenciou voči nepríjemným chorobám pohlavného ústrojenstva postihujúcich mužskú časť populácie. V prípade, že klient už jednou z týchto chorôb trpí, a to napríklad najčastejšie zväčšením prostaty, senzuálne masáže dokážu priebeh zjemniť a upokojiť. Rovnako ako väčšina východných učení, i tantrizmus je úzko prepojený z vnímaním človeka nielen z tej fyzickej stránky.

masáž

Čakry sa v rámci východných filozofií objavujú pravidelne, pretože sú niečím, čo človeka do značnej miery ovplyvňuje. Slovo čakra pochádza zo sanskrtsčiny a jeho doslovný preklad je koleso, čo si možno predstaviť ako niečo, čo sa vo vnútri ľudského tela neustále točí a miesi energiu v celom ľudskom tele. Hlavných čakier je celkom sedem a sú energetickými centrami státisícoch prepojení medzi ostatnými vetvami čakier, ktoré sa rozťahujú po celom ľudskom tele. Majú na svedomí naše nálady a to, ako sa cítime. Dokážu absorbovať množstvo negatívnych podnetov a energií, čo môže viesť k blokom.