Plastovej palete môžete dôverovať

Čo je to dôvera, vie každý z vás. Nie je to len obyčajné slovo, je za ním skrytá múdrosť a hlavne skúsenosť. Dôverovať nejakému človeku prináša veľmi príjemné pocity, a ak nie je dôvera falošná a ak nejde o sklamanie, potom nám to aj obohacuje život. Dôverovať môžete aj plastovým paletám. Čo je to za nezmysel, pomyslíte si, veď paleta je len neživý výrobok, ale aj ten môže prinášať do života mnoho pozitívnych udalostí.

drevené palety

Paleta pod IBC kontajner – plastové palety sa veľmi často nasadzujú ako podklad pod IBC kontajnermi, v ktorých naprieč svetom putuje spracované ovocie a zelenina. Práve tu sa uplatní v značnej miere ich vysoká nosnosť, ktorá dosahuje až päť tony, čo je viac ako dvakrát viac v porovnaní s ich drevenými konkurentmi. Na jednu plastovú paletu 1200 x 800 sa môže naložiť až päť IBC kontajnerov, a to je úctyhodné číslo.

náter palet

Paleta pre KLT prepravky – KLT prepravka je plastový box, vhodný na ukladanie rôznych súčiastok a ďalších drobných predmetov, napríklad v strojárskej výrobe. Prepravky sa vyplnia skrutkami, ozubenými kolesami, ložiskami alebo kovovými nosníkmi a postavia sa na paletu, aby ich potom manipulačný vozík nakladal na kamión, a s ním potom výrobky putujú k ďalšiemu spracovaniu, montáži, priamemu predaju atď.

Paleta na prepravu akvárií – na plastových paletách môžete prepravovať v podstate čokoľvek, čo sa na ne zmestí svojimi rozmermi, takže napríklad akvárium. Plastový skelet je natoľko spoľahlivý, že sa nemusíte obávať poškodenia akvária pri preprave (v súlade s ďalšími bezpečnostnými prvkami, samozrejme).

Trezory – sťahovanie alebo montáž skriňových trezorov je ďalším dôvodom, prečo využiť paletu z plastu, nie z dreva. Tvrdený plast trezor udrží, čo však nie je isté pri palete z dreva. Hmotnosti trezorov sa merajú na tony a navyše tu zohráva svoju úlohu opotrebenie materiálu, ktoré by pri drevených prepravkách mohlo znamenať pád trezoru na zem a jeho nevratné poškodenie.