Ukončenie stavebného procesu si žiada revíziu

Stavby nehnuteľností sú náročným obdobím pre staviteľa. Nielen pre čakanie, ktoré musí strpieť ale aj pre množstvo papierovania ktoré počas stavby vybavuje. Postaviť dom nie je len tak. Tento projekt má ďalekosiahlejší dosah než si vieme takto od stola predstaviť. Nedávno sme sa začali venovať problematike stavby nehnuteľností. Keďže sa na Slovensku rozmohla stavba alebo teda presnejšie inštalácia drevodomov, modulárnych domov či mobilných domov, rozhodli sme sa bližšie pozrieť na každý. Úprimne pri pohľade na stavbu novej nehnuteľnosti sme trochu zaváhali ale nakoniec sme sa zhodli na tomto: Aj keď je klasická nehnuteľnosť zdĺhavým a naoko drahším projektom pre vlastné bývanie.

ku kolaudácii potrebujete revíziu

Stále platí jej prvenstvo v bezpečnosti a kvalite. Rovnako ako jej patrí prvenstvo v zbieraní potrebných povolení na nielen začatie ale aj ukončenie stavby. Chápeme to. Viete nie je to iba o nárokoch pracovníkov obecných úradov, ktorý povolenia vydávajú. Je to aj o novelách a doplnkových vyhláseniach, ktoré sa na nás chŕlia zo všetkých strán. Ak teda chcete oficiálne ukončiť stavbu nehnuteľnosti musíte splniť niekoľko podmienok. Okrem iného na kolaudáciu potrebujete nielen energetický certifikát ale aj revíziu elektrických zariadení Interlogic.

revízie zabezpečujú bezpečnosť

Oba tieto dokumenty vydávajú odborné spoločnosti, venujúce sa tejto závažnej problematike. Nemusíte sa ale báť. Ich práca je presná a férová. Interlogic je spoločnosť, venujúca sa revíziám a obhliadkam elektroinštalácii, bleskozvodov, ručného náradia a techniky už od roku 2008. Energetickú certifikáciu si zariadite rovnako u profesionálov. Jedná sa o meranie efektivity hospodárnosti s energiami v domácnosti alebo objekte. Skrátka bez týchto dvoch dokumentov nebude Vaša nehnuteľnosť oficiálne uznaná ako skolaudovaná. Teda oficiálne zaradená do zoznamu budov vhodných na bývanie.