Neohraničujte svoj priestor

Terasa je priestorom na trávenie príjemných chvíľ s rodinou alebo priateľmi. Aj tento priestor si zaslúži dizajnový nádych a krásne proporcionálne rozloženie. Sedenie na terase je príjemným odpočinkom po namáhavom a ťažkom dni. Na terase nemusíte iba sedieť. Môžete jednoducho robiť to na čo máte práve náladu. Pite kávu či čaj, meditujte, cvičte, grilujte hrajte hry alebo tancujte. Terasa je miestom nekonečných možností využitia. Často je riešená formou drevených dosák, paluboviek či kamennou, mramorovanou či inou dlažbou. Terasu môžete doplniť o pergolu či strechu. Tie vytvoria priestor pre svetlo alebo dekorácie. Od led pásov cez závesné solárne dekoračné svietidlá až po kvety alebo balóny na oslavu.

terasa prináša priestor aj na cvičenie

Práve kvety sú milou a familiárnou drobnosťou, ktorá dotvára efekt súkromného kúsku raja. Stačí rozložiť ležadlo a užívať si čerstvý vzduch alebo ľahké slnečné lúče. Riešenie terasy často prechádza do priestorov záhrady. Terasa je teda akousi spojnicou medzi priestormi domu a otvoreným exteriérom. Častou chybou si ale kazíme celkový dojem rozlohy terasy a aj výhľad z nej. Reč je o nesprávne zvolenom zábradlí. Samozrejme bezpečnosť zábradlia patrí aj na okraje terás. Nie je ale pravidlom, že osadením zábradlia si musíme opticky zmenšiť a nepekne okresať celkový pohľad na okolie.

pohľad do diaľky aj u seba doma

Vietor je nepríjemný, hlavne ten v jarných a jesenných mesiacoch. Ak sme sa rozhodli pre pevnú výplň terasového zábradlia z tohto dôvodu, nič nie je stratené. Ideálne riešenie ponúka firma LM Mont. Priniesli čerstvý vietor do prostredia stavebníctva a svieži rozhľad pre ohraničené priestory balkónov a terás. Sklenené zábradlie na terasu Lmmont poskytuje benefity kvality materiálov, jednoduchú údržbu, a možnosť užívať si kryté priestory bez toho aby sme si museli ohraničovať svoj priestor. My totiž milujeme náš príjemný výhľad do záhrady