Posteľ s kvalitným matracom

Ľudia si myslia, že keď vládzu cez deň fungovať po pár hodinovom spánku je to v poriadku. V skutočnosti to v poriadku nie je. Málo spánku, či nekvalitný spánok sa skôr či neskôr odzrkadlí na vašom zdraví. Na spánok vplýva množstvo aspektov. No niektoré dokážete zmeniť aj v priebehu minúty. Ako napríklad kúpu nového matraca do postele. Matrac do postele väčšina ľudí vyberá podľa ceny alebo podľa prvého dojmu. Matrace do postele však môžeme radiť do rôznych kategórii a každý je určený pre iný typ ľudí. Keď kupujete matrac mali by ste mať predstavu na akom matraci sa vám spí najlepšie.

matrac

Rozdelenie matracov do postele

Penové matrace

Penové matrace patria k tým najobľúbenejším. Vzhľadom na mäkkú penu sa cítite pri ležaní veľmi pohodlne. Nič vás netlačí a vaše telo je odľahčené. Pocitovo sú matrace z peny mäkké a preto ľudia, ktorí spia radšej na tvrdom povrchu, musia zvoliť iný druh matraca. Aj pena môže mať rôzne vlastnosti. Najčastejšie s športová memory pena. Výhoda memory peny je v tom, že aj po odľahčenú sa vráti do pôvodného tvaru a nezanecháva vyležané miesta. To zabezpečí komfort a zdravý spánok po dlhé roky.

posteľ

Pružinové matrace

Pružinové matrace sú vhodné pre ľudí, ktorí požadujú tvrdšie matrace. Princíp pružinových matracov spočíva v jednej pružine obalenej výplňou. Najčastejšie sa na výplne matracov používa Aloe vera či kokosové vlákno. Podkategórie pružinových matracov sú matrace taštičkové. Vnútro je taktiež tvorené pružinovým základom ale nie jednou, ale viacerými pružinkami, ktoré sú jednotlivo obalené výplňou. Zabezpečí to mäkší povrch. Taštičkové matrace sú mimoriadne vhodné aj pre ortopedických pacientov.

Pri výbere matracov nenechajte nič na náhodu a vyberte si tých najlepších. Sú nimi segum.sk. Na segum.sk nájdete veľký vyber kvalitných matracov. Odborníci vám ochotne s výberom správneho matraca pomôžu.