Ako vyzerá mobilný dom?

Keď si niekto kúpi mobilný dom, veľkou výhodou je, že tento dom je už zariadený nábytkom. Samozrejme, nie vždy to môže byť výhoda, najmä ak si na zariadenie potrpíte. Avšak, samozrejme môžete si vybrať z rôznych modelov mobilných domov. Mobilný dom sa predáva zariadený preto, že je tam menej Miesta než v bežných domoch. Všetko sa sústreďuje do šírky 3m a tak musí byť aj nábytok špeciálne dimenzovaný, aby sa dispozícia naozaj využila. Dá sa teda povedať, že nábytok mobilnom dome je robený presne na mieru. Určite stojí za to pozrieť si modely mobilných domov, či už na internete, alebo naživo.

mobilný dom

Zväčša je mobilný dom disponovaný tak, že jadro priestoru tvorí veľká obývacia miestnosť s priestrannou sedačkou a stolíkom. Ďalej sa priestor rozprestiera do jedálenského a kuchynského kútika, ktoré sú naozaj síce kútikmi, ale vytvárajú dostatok priestoru, aby ste tam mohli pohodlne fungovať. Podľa toho, kam a ako si mobilný dom necháte umiestniť sa odvíja aj spôsob dodávky plynu alebo elektriny do sporáka. Niektoré mobilné domy sú zariadené aj spotrebičmi. Zväčša sa počíta s tým, že sa bude používať plynová bomba. Je to preto, že mnohé mobilné domy sú určené do záhrad alebo ako chaty, či na iné pozemky, kde nie sú siete.

bývanie

Ďalej sa dispozícia mobilného domu odvíja podľa metrov štvorcových a podľa toho koľko miestností v danom type mobilného domu je. Môže ísť o 2 spálne a kúpeľňu alebo o 1 spálňu a kúpeľňu. Kúpeľňa je síce skromná a malinká, no je tam všetko, čo potrebujete. To znamená, sprchový kút, umývadlo, toaleta a prípadne malá skrinka pod umývadlom. Zariadenie izieb, spálni, je veľmi praktické odkaz nachádza sa tam posteľ, respektíve postele a zväčša nejaký úložný priestor, ako je napríklad veľká skriňa alebo šatník. Takto je mobilnom dome naozaj všetko, čo potrebujete k rekreácii, chatárčeniu alebo naozaj aj na celoročné bývanie.