Znížte spotrebu svojej nehnuteľnosti

Veľa ľudí sa snaží ušetriť na technológiách na vykurovanie či ohrev vody. Hľadáme lacnejšie varianty. Niekedy je to však na škodu. Lacnejší plynový kotol znamená vyššiu spotrebu energií. A to znamená vyššie mesačné náklady na energie. Ak však ešte len staviate dom, takúto možnosť už ani nebudete mať. Zabudnite na lacný kotol či zastaralé techniky vykurovania. Ak máte novostavbu v štádiu, že vás ešte len čaká kolaudácia verte, že bez nízkej spotreby sa cez kolaudáciu nedostanete. Môže za to nová legislatíva, ktorá určuje majiteľom novostavieb dosiahnuť maximálnu energetickú triedu A0.

energetické triedy

Na to, aby ste takúto triedu dosiahli je potrebné vybrať si modernú technológiu ako napríklad vzduchotechnika či tepelné čerpadlo. Ako však preukážete vašu energetickú triedu? Pomocou energetického certifikátu, ktorý vám vypracuje certifikaciabudovy.sk. Odborníci na energie a spotrebu vám pomocou modernej techniky, zahrňujúci termo kamery vyhotovia energetický certifikát budovy na mieru. Predložíte ho ku kolaudácii alebo využijete na vlastnú potrebu. Energetický certifikát je dobre mať vyhotovený pre každú nehnuteľnosť. Budete poznať spotrebu vašej nehnuteľnosti a v prípade, že sa rozhodnete pre modernejšiu techniku vám ušetrí čas pri rekonštrukcii.

znižovanie spotreby

Posledné roky je energetický certifikát žiadaným dokumentom aj pri predaji nehnuteľnosti. Realitná agentúra sa vás hneď bude pýtať, či máte k nehnuteľnosti aj certifikát o spotrebe. Takisto to zaujíma aj niektorých kupujúcich. O energetický certifikát majú záujem aj niektorí nájomci, aby si vedeli pozrieť, s akou spotrebou v byte počítať. Vplyv na životne prostredie zapríčinil, že musíme dbať na znižovanie energii a neplytvať nimi. Práve preto je technológia čoraz modernejšia, aby sme spotrebovali na vykurovanie menej energii a dostali rovnaké teplo. Požiadajte o energetický certifikát budovy na certifikaciabudovy.sk ešte dnes.