Recykláciou ušetríte

Konzumný život nám prináša množstvo nepotrebných vecí. Jenou z nich je aj oblečenie. To pri najlepšom vydrží jednu sezónu, čo s ním potom urobíme? Módny priemysel je naozaj vynaliezavý a ročne pribúdajú stovky modelov šiat a doplnkov. Čo ale urobíme s tými, ktoré už nechceme nosiť? Jedným z riešení je vhodiť ich do zberných nádob, ktoré tieto šaty neskôr posúvajú ďalej pre tých, ktorý ich potrebujú ale nemajú možnosti si nové oblečenie kúpiť. Je to jednoduché. Čisté oblečenie zabalíme do nepremokavého obalu – ideálne igelitového mechu alebo vreca a vhodíme do nádoby. V pravidelných intervaloch sú tieto nádoby vyberané a šaty putujú do triediarne, kde sa vyberú tie naozaj použiteľné kusy a poputujú k novým majiteľom. 

deti potrebujú veľa oblečenia

V inom prípade môžete oblečenie darovať cez rôzne skupiny na sociálnych sieťach, poprípade ich posuniete v rámci rodiny a priateľov ďalej. Takto fungujú hlavne maminky s oblečením najmenších detičiek. Tie totiž rastú rýchlo a niektoré kúsky si na seba doslova ani nestihnú obliecť. Obľúbenou formou darovania je darovanie balíka oblečenia, kde nie je potrebné veci jednotlivo premeriavať ani prácne fotiť. Väčšinou sa jedná o niekoľko desiatok kusov dojčenského oblečenia. V tomto prípade ale treba myslieť na to, že ideálnou formou prebratia vecičiek je osobný odber. Takto sa vyhnete zbytočnému plateniu drahého prepravného.

kam s oblečením, ktoré už nesedí?

To sa totiž vyrátava na základe váhy balíka. Rovnako vám odpadnú starosti s prácnym pevným balením a skladaním do kartónu. Pri osobnom odbere je možné veci zabaliť aj do už spomínaného igelitového vreca. Ako sme si mohli všimnúť, vznikajú rôzne skupiny na podporu recyklácie oblečenia. Pre niekoho to môže byť výrazná úspora financií, nakoľko deti majú obrovskú spotrebu oblečenia. Či už je to kvôli nehodám s jedlom, pádom alebo hraním sa na ihrisku či tráve. Nie je teda potrebné pokaždé utekať do obchodov a nakupovať kopy oblečenia. Takto by sa váš nákup mohol dostať do sfér niekoľkých desiatok eur. Kúpou použitého oblečenia, ktoré nenesie známky znehodnotenia miniete iba pár eur a môžete sa tešiť z domácej módnej prehliadky.