Moderné technológie sa prejavili aj v stavebníctve

Každý nový objekt, ktorý je postavený na rozkopanom teréne, je potrebné dostať do konečnej podoby, keď budú upravené všetky okolité plochy, trávnik, terasy a podobne tak, aby sa dali využívať bez možného nebezpečenstva úrazu. Pochôdzne plochy sa najčastejšie vykladajú dlažbou, ktorá je protišmyková a uložená podľa požiadaviek na bezpečnosť pri používaní.

Šikovní remeselníci sú veľmi potrební

Spevnené plochy tvoria rozsiahlu časť miest a najčastejšie ich tvoria terče pod dlažbu chodníky, cesty či rozličné odpočinkové plochy, parky a terasy. Kvôli pohodlnému chodeniu po týchto plochách ich treba povrchovo upraviť tak, aby neboli hrozbou pri daždivom počasí, v mraze a poľadovici, a na to slúžia rozličné spôsoby jej ukladania. Najbežnejšie je lepenie dlažby do betónu, no po tuhých zimách a pôsobení vody a mrazu časom začnú praskať, zatečie pod ne voda a ich kvalita je tak naštrbená.

Mnoho problémov s popraskanými či uvoľnenými kusmi dlažby by sme si mohli ušetriť, ak namiesto lepenia dlažby využijeme možnosť uložiť ju na rektifikačné terče, teda na terčíky, ktoré sú výškovo nastaviteľné. Určené sú na hlavne na vyrovnanie nerovnosti pod dlažbou počas jej ukladania. S terčíkmi budete mať dlažbu uloženú oveľa rýchlejšie, kvalitnejšie, rovnejšie, pričom sa dajú vyrovnať rozdiely od 10 až do 100mm. Rektifikačné terče sa vyrábajú z kvalitného a odolného materiálu, gumy, ktorá odoláva UV žiareniu aj silným mrazom.

Na každej ploche si treba dať záležať

Použitím terčíkov bude každá podlaha uložená na profesionálnej úrovni, kvalitne, vyhnete sa tak každosezónnemu vymieňaniu dlažieb, ktoré po zime zničil mráz a voda, popraskali a zatiekli vodou, no to sa pri terčíkoch nestáva. Výmena dlažby je oveľa rýchlejšia a jednoduchšia, pohodlnejšia a bez nutnosti sekania betónu a poškodenia ostatných kusov dlažby. Terčíky sa používajú hlavne na nerovný terén, na ktorý sa ukladá dlažba, tá tak zostane stabilná a nezmení sa jej poloha, takisto nehrozí praskanie či iné typy poškodenia. Moderné metódy ukladania dlažby prinášajú úsporu času a materiálu, ale aj zjednodušenie ukladania, čo šetrí čas a náročnosť úkonu. Výsledok však stojí za vyskúšanie a je neporovnateľne výhodnejší ako klasická metóda lepenia.